КАР'ЄНІ ПЕРСПЕКТИВИ

ПОРАДИ ВІД КАР'ЄРНОГО КОНСУЛЬТАНТА
ВІРА ПРОЦЕНКО

Знає все про те, як керувати кар'єрою. Бо вона — кар'єрна консультантка і вже багато років допомагає українським та міжнародним компаніям знаходити свої кадрові перли. Ви могли бачити її в ефірах головних телеканалів країни, а також читати її статті у виданні «Юридична газета». Крім цього, Віра — також успішна директорка Golovaboutique.

Якщо ти не спадкоємиця багатомільйонної компанії і твоя кар'єра залежить тільки від тебе, знай, що нею можна і потрібно керувати як високоточним механізмом. Для цього є певні правила та настанови. Віра розповість, як розпочати кар'єру з нуля або повністю змінити рід діяльності, як оцінити свою вартість як спеціаліста на ринку та не боятися запитання: «Який рівень заробітної плати вас цікавить?».

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

Корисні ресурси
Вправа «Кар’єрна шкала»
Ця шкала відображає ваш кар'єрний шлях, де нуль — початок кар'єри, а 10 — омріяна мета.

Відмітьте, де на шкалі ви перебуваєте зараз. Дійте інтуїтивно.

Далі оберіть цифру на шкалі, якої б ви хотіли досягти:
 • найближчим часом — рекомендовано впродовж одного року;
 • у довгостроковій перспективі — через 3-5 років.
Зафіксуйте на шкалі, де саме це буде і як називатиметься ваша посада.
Після цього, дайте відповіді на такі запитання:
 1. Що в мене є зараз? Чому я відповідаю зараз цьому числу? Які знання і навички я вже маю?
 2. Що мені потрібно зробити, щоб отримати наступну посаду (роботу)? Це може бути новий досвід, курси, навчання або вивчення іноземної мови. Запишіть принаймні 5-10 кроків, необхідних для вашого професійного росту.
 3. Тепер уявіть, що ви вже досягли наступного результату і плануєте свою кар'єру на наступні 3 роки. Що саме потрібно зробити, щоб отримати бажаний результат? Які нові знання та навички необхідні? Скористайтеся допомогою друзів, інтернету чи кар'єрного консультанта, щоб зробити свій план максимально реалістичним.
Складіть план дій — покрокову інструкцію з дедлайнами і результатами для кожного кроку. Заплануйте перший захід.
Перелік питань для співбесіди
Цей перелік запитань орієнтовний і може змінюватися залежно від ситуації. Він допоможе вам зрозуміти, наскільки компанія відповідає вашим очікуванням щодо ідеального місця роботи.
 1. Які задачі будуть на цій позиції?
 2. За якими критеріями ви будете оцінювати проходження випробувального терміну працівника?
 3. Що компанія цінить найбільше в своїх людях?
 4. Які перспективи росту існують для цієї посади?
 5. Які стратегічні задачі компанія ставить перед собою на найближчий період часу?
 6. Про які підводні камені я маю знати до того, як прийму оффер?
 7. Якщо на цій посаді працювала людина, чому вона звільнилася?
Перевір отримані знання на практичних ситуаціях!
Пройти тест
Ви хочете знайти роботу до душі і, бажано, зробити кар'єру. З чого розпочнете пошуки?
Запитати в знайомих корисно, особливо, якщо підійде будь-яка робота, а знайти її потрібно терміново. Але чи підійде це для пошуку роботи, яка саме вам до душі?
Пошук в інтернеті може допомогти знайти роботу, але чи підійде вам будь-який варіант, якщо ви хочете обрати роботу, яка саме вам до душі, та ще й зробити кар'єру?
Курси та навчання сприятимуть вашому професійному росту, але чи нададуть вони вам практичний досвід, також важливий для вашої кар'єри?
Так! Окресліть свої очікування та побажання до роботи, та складіть план із цілями та дедлайнами. Обміркований планперший крок до успішної кар'єри.
Далі
Перевірити
Дізнатися результат
Пошук роботи пройшов успішно і ви знайшли кілька цікавих вакансій. Але в них не зазначено орієнтовну суму заробітної плати, а ви не знаєте, як оцінити вартість своєї роботи. Що робити?
Навіть якщо ви початківець у своїй сфері роботи, ваша праця все одно має гідно оплачуватися. Подумайте, як би ви могли знайти орієнтири.
Так можна зробити, але як знайти цифри, до яких ви могли б апелювати, коли пояснюєте, чому хочете саме таку заробітну плату?
Так! Цей підхід надасть вам орієнтовні цифри, відповідно до яких ви зможете підлаштувати власні побажання.
Інколи роботодавець справді має фіксовану суму оплати і пропонує її вам. Але що, як це замало або забагато для позиції такого рівня? Як знайти цифри, які зорієнтували б вас у питанні гідної оплати вашої праці?
Далі
Перевірити
Дізнатися результат
Вітаю! Ви отримали пропозицію, яка вам до вподоби, та скоро розпочинаєте працювати на новому робочому місці. Як ви плануєте рухатися далі?
Це чудовий підхід, який вестиме вас до успіху, але це ще не все. Які додаткові кроки варто зробити для професійного та особистого росту?
Час від часу змінювати місце роботице стратегія, яка допоможе вам набути різноманітного досвіду та навичок. Але не варто робити це частіше ніж раз на рік, адже тоді ви справлятимете враження ненадійного співробітника. Які інші кроки допоможуть вам рости професійно?
Чудово! Читайте книжки, відвідуйте тренінги та конференції, та не забувайте, що інколи змінювати планце теж добре.
Щоб освоїтися на новій роботі справді потрібен час та сили, але чи впевнені ви, що прийдете туди, куди хочете прийти, якщо у вас немає орієнтовного плану?
Далі
Перевірити
Дізнатися результат
Вітаємо!
Пам'ятай, якщо хочеш закріпити отримані знання — завжди можеш повернутися до улюбленої лекції!
Спробувати ще раз
Вітаємо!
Отримані знання — чудова інвестиція на шляху до мрії!
Спробувати ще раз
Вітаємо!
Відмінний результат — ще один доказ, що ви можете все!
Спробувати ще раз
З МІСЦЯ В КАР'ЄРУ