МЕНТОРОЛОВЛЯ. 7 ПОРАД УСПІХУ


ОЛЕСЯ ЖУЛИНСЬКА

Більше 15 років працює у компанії Кока-Кола Україна і займається зв'язками з громадськістю. Саме вона допомагає будувати репутацію бізнесу у нашій країні.

У школі у нас була перша вчителька, в університеті — професор чи куратор, а як же бути в кар'єрі? Чи може хтось навчити успіху, підтримати порадою, допомогти обрати правильний шлях? Може! І це — ментор. А хто це такий, як його шукати та чи потрібен він особисто тобі — дізнаєшся у цьому відео.

ПОСИЛАННЯ ТА КОРИСНІ РЕСУСИ

Перевір отримані знання на практичних ситуаціях!
Пройти тест
Ви хочете зробити кар'єру в бізнес-консалтингу та шукаєте ментора. Давайте спочатку з'ясуємо, хто такий ментор?
Саме так! У ментора має бути досвід та бажання поділитися цим досвідом!
Вам справді може знадобитися тренінг для успішної кар'єри, і для цього варто знайти релевантні тренінги, але ментор - це точно не вчитель.
Ментор не має домовлятися ні про що, але може надати поради про проходження співбесіди.
Ментор може допомогти вам визначити ваші потреби та допомогти з планами, але точно не має нічого вирішувати та окреслювати за вас.
Далі
Перевірити
Дізнатися результат
З'ясувавши, хто такий ментор, ви склали лист із кількох кандидатів. Хто із найкраще підійде на роль ментора?
Попросити друзів про порадуце завжди хороша ідея, але чи має ваша подруга потрібні вам знання та досвід у цьому випадку?
Погуглити завжди корисно, але що робити, якщо гугл не має відповіді на ваші запитання?
Це найкращий вибір, адже для професійного менторства потрібна людина з релевантним досвідом, знаннями, кваліфікаціями та відкрита до наставництва.
Справді, щоб грамотно побудувати кар'єру, варто звернутися до кар'єрного консультанту, але чи матиме він знання та досвід, яких вам не вистачає саме в бізнес-консалтингу?
Далі
Перевірити
Дізнатися результат
Ви зрозуміли свою потребу, проаналізували потенційно цікавих професіоналів на кандидата у свої ментори і вирішили звернутися до цієї людини. Як встановити перший контакт?
Чудово! Чітко окреслений запит допоможе вашому потенційному ментору визначитися, чи готовий він для цієї ролі, а пропозиція зустрітися сприятиме переходу від слів до дій.
Написати електронний лист із пропозицією зустрітисяце чудова ідея, але чи достатньо зрозуміло та змістовно звучатиме прохання «будьте моїм ментором»? Можливо, краще чітко сформувати свій запит, аби потенційний ментор міг зрозуміти свою роль і ви значитись, чи готовий до такої відповідальності?
Ознайомитися з інформацією про потенційного ментора до першого запиту справді важливо, але чи містить її блог відповіді на всі ваші запитання? Чи зможете ви поставити всі питання про свою кар'єру в публічних коментарях? І чи готові Ви до розчарування, якщо експерт не відповість на Ваші питання?
Зателефонуватице можливий варіант, але чи впевнені ви, що це буде зручно вашому потенційному менторові? Можливо, йому потрібен час подумати, а телефонний дзвінок лише створить зайве напруження і не сприятиме виникненню довіри і поваги?
Далі
Перевірити
Дізнатися результат
Вітаємо! Ваш потенційний ментор погодився зустрітися та ви поспілкувалися за кавою. Які наступні кроки?
Чудово, що вам так сподобалася зустріч із ментором, але чи впевнені ви, що вам не потрібно обміркувати зустріч та, можливо, внести уточнення до свого запиту?
Подякувати за зустріч однозначно варто, але чи впевнені ви, що ваш потенційний ментор запрошуватиме вас на зустріч із його власної ініціативи?
Друзі справді можуть дати слушну пораду, але, можливо, варто спочатку самій все обміркувати з огляду на власні враження від зустрічі, а також потреби та цілі?
Чудово! Роз'яснення ваших потреб і цілей допоможе потенційному менторові зрозуміти, чого саме ви шукаєте і визначитись зі своїми можливостями "бути ментором", а вихованість, терпіння та пропозиція про наступну зустріч покаже, що ви серйозно налаштовані і Ви професійно ставитесь до таких стосунків.
Далі
Перевірити
Дізнатися результат
Вітаємо!
Пам'ятай, якщо хочеш закріпити отримані знання — завжди можеш повернутися до улюбленої лекції!
Спробувати ще раз
Вітаємо!
Отримані знання — чудова інвестиція на шляху до мрії!
Спробувати ще раз
Вітаємо!
Відмінний результат — ще один доказ, що ви можете все!
Спробувати ще раз
З МІСЦЯ В КАР'ЄРУ